До уваги одержувачів субсидій!
Уряд конкретизував зміни в умовах призначення житлових субсидій
19 травня 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №505 «Деякі питання призначення житлових субсидій», якою передбачено:
не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіт до ДФС загальною сумою, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб від розміщення депозитів.
Збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії.
Не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться в сільській місцевості (в основному це спадщина).
Домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, передбачено автоматичне перепризначення субсидії.
Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі прийматимуться органами соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної перевірки даних щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).
Громадяни, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років і яким її призначення на наступний період проводиться без звернення, повинні повідомити до 1 вересня 2021 року органам соціального захисту населення про наявність умов, за яких житлова субсидія не призначається, що визначені у пункті 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848.
Таким чином, призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:
надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно надати дані для виплати коштів у готівковій формі);
була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень (будинків); індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання);
була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо непроживання окремих осіб за місцем реєстрації).
Положення про порядок призначення житлових субсидій доповнили додатками 1 і 2, а саме:
- формою заяви про призначення та надання житлової субсидії;
- формою декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
Бланки можна знайти за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/505-2021-%D0%BF#Text
При цьому заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які вже звернулися за призначенням житлової субсидії, подані за формами, затвердженими наказом Міністерства соціальної політики від 2 травня 2018 р. № 604, в редакції наказу Міністерства соціальної політики від 17 травня 2021р. № 242, залишаються дійсними.
Постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 1 травня 2021 року.
Нагадуємо, що за отриманням консультацій правового характеру, Ви можете звертатися до відділу «Чутівське бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: смт. Чутове,, вул. Набережна, буд. 15 (тел. 05347) 9-10-23, 0667273436.
Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи правової допомоги – 0800213103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).