Як отримати громадянам кошти на бізнес

Дата: 07.12.2022 09:00

Ощадбанк видає українцям кошти на бізнес: хто та як може отримати мікрогрант
У державній фінустанові "Ощадбанк" можна оформити грошову допомогу на старт та розвиток власної справи. Гранти видають як бізнесу, так і звичайним громадянам.
Про це йдеться на офіційній сторінці банку.

Яку суму можна одержати
Як зазначається, громадяни можуть отримати на різні види діяльності найменшу суму фінансування — 50 тисяч гривень, найбільшу — 8 мільйонів гривень (грант на створення чи розвиток переробних підприємств).
Зокрема, за мінімум одне робоче місце чи залучення додаткового члена сімейного фермерського господарства (ФГ) — від 50 до 150 тис. грн.
За нові робочі місця чи залучення додаткових членів сімейного ФГ у кількості не менше двох — до 250 тис. грн.

Як подавати заявки на гранти
Необхідно заповнити заявку на порталі державних послуг "Дія". Якщо заявку буде схвалено, необхідно буде відкрити рахунок в Ощадбанку, куди нараховуватимуть кошти.
Заявки можуть подавати прості українці, фізособи-підприємці та компанії. У разі виграшу конкурсу неоформленими громадянами — потрібно упродовж 15 робочих днів відкрити ФОП чи юрособу.

На що можна витратити
Гроші можна використовувати на покриття витрат на придбання обладнання, техніки, лізингу, закупівлі ліцензійного програмного забезпечення, реклами та маркетингу. Все залежить від конкретно обраної програми.

Нагадаємо, державні програми надання грантів на створення чи розвиток власного бізнесу "еРабота" запровадив уряд для допомоги малому та середньому бізнесу влітку цього року. За цей час українці вже одержали сотні мільйонів гривень.