Декларування доходів громадян

Дата: 17.01.2023 08:48

У якому рядку податкової декларації про майновий стан і доходи, відображаються доходи фізичної особи, отримані внаслідок ліквідації (припинення) іноземної юридичної особи чи іноземного утворення без статусу юридичної особи, які звільняються від оподаткування, на підставі п. 14 підрозд. І розд. ХХ Податкового кодексу України?

Відповідно до п. 14 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) тимчасово до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб за 2020 - 2021 податкові (звітні) періоди не включаються доходи у вигляді доходів у грошовій та/або іншій майновій формі, отримані внаслідок ліквідації (припинення) іноземної юридичної особи або іноземного утворення без статусу юридичної особи платником податків, за умови дотримання усіх вимог, визначених п. 14 підрозд. 1 розд.XX «Перехідні положення» ПКУ.
         Разом з тим тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір (п. 16 прим. 1 підрозд.10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).
         Так, об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені             ст. 163 ПКУ (п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд.10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).
         При цьому звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених                              у пунктах 3 і 4 п. 170.13 прим. 1 ст. 170 ПКУ та п. 14 підрозд. 1 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ. (п.п. 1.7 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).

Крім того, звільняються від оподаткування військовим збором доходи, зазначені в абзаці першому п. 10 підрозд. 1 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ (п.п. 1.9 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ) та доходи, зазначені в пунктах 13, 15, 16 і 17 підрозд. 1 розді.XX «Перехідні положення» ПКУ (п.п. 1.10 п. 16 прим. 1 підрозд.10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).

Форма податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Інструкція), затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 із змінами та доповненнями.
         Враховуючи викладене, доходи у грошовій та/або іншій майновій формі, отримані внаслідок ліквідації (припинення) іноземної юридичної особи або іноземного утворення без статусу юридичної особи у періоді з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року (включно) платником податків - фізичною особою, яка належить до категорій осіб, визначених пунктами 1 та 2 п. 14 підрозд. 1 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, в порядку (на умовах), визначених цими пунктами, не включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника податку на доходи фізичних осіб відповідних звітних (податкових) років.

Разом із тим зазначені доходи є об’єктом оподаткування військовим збором, а отже відображаються платником податку у рядку 10.10 вказаної Податкової декларації.