Щодо останніх змін у податковому законодавстві

Дата: 21.03.2023 08:37

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що з 1 квітня 2023 року набирає чинності Закон України  від 12 січня 2023 року № 2888-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України  щодо платіжних послуг» (далі – Закон № 2888). Законом № 2888 внесено зміни до Закону України від 30 червня 2021 року № 1591-IX «Про платіжні послуги».

Зокрема, положеннями Закону № 2888 узгоджується термінологія, що використовується у Кодексі, з термінологією Закону  України від 30.06.2021  № 1591-IX «Про платіжні послуги»  та проводиться уточнення ряду норм Кодексу, а саме щодо:

- віднесення до поняття «дохід з джерелом їх походження з України» доходу надавачів платіжних послуг від здійснення діяльності на платіжному ринку і при цьому не вважаються доходами кошти, що отримуються надавачами платіжних послуг від
- користувачів платіжних послуг для здійснення платіжних операцій;

- передбачення можливості сплати податків і зборів електронними грошима;

здійснення розрахунків за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) з використанням електронних грошей платниками єдиного податку першої – третьої групи;

- поширення вимоги щодо можливості відкриття і ведення рахунків клієнтам виключно за умови взяття таких клієнтів на облік у контролюючих органах;

- поширення відповідальності за порушення строку та порядку подання інформації про відкриття або закриття рахунків на небанківських надавачів платіжних послуг;

віднесення до операцій, що не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість (далі – ПДВ), операцій з випуску та погашення електронних грошей, а також надання послуг, пов’язаних з виконанням платіжних операцій, що надаються надавачами платіжних послуг, операторами платіжних систем, розрахунково-касовим обслуговуванням тощо.

Більш детально читайте в інформаційному листі ДПС України № 2/2023 за посиланням  https://tax.gov.ua/data/material/000/544/656891/InfoList2_2023.pdf .