Новації податкового законодавства

Дата: 02.04.2023 09:11

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що з 1 квітня 2023 року набирає чинності Закон України  від 12 січня 2023 року № 2888-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України  щодо платіжних послуг» (далі – Закон № 2888). Законом № 2888 внесено зміни до Закону України від 30 червня 2021 року № 1591-IX «Про платіжні послуги».

Пропонуємо відповідь на запитання платника податків, надану в інформаційному  листі ДПС України № 2/2023 щодо новацій податкового законодавства, внесених Законом                № 2888.

ЯКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕРЕДБАЧЕНА ЗА ПОРУШЕННЯ СТРОКУ
ЗАРАХУВАННЯ ПОДАТКІВ ДО БЮДЖЕТІВ З ВИНИ НЕБАНКІВСЬКОГО НАДАВАЧА
ПЛАТІЖНИХ ПОСЛУГ, ЕКВАЄРА, ЕМІТЕНТАМ ЕЛЕКТРОННИХ ГРОШЕЙ?
          За порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів з небанківського надавача платіжних послуг, еквайра, емітента електронних грошей такий орган, небанківський надавач платіжних послуг, емітент електронних грошей сплачує
штрафи в розмірах, установлених пунктом 124.1 статті 124 Кодексу (п. 124.4 ст. 124 Кодексу).
           Довідково: розмір штрафів (п. 124.1 ст. 124 Кодексу):

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати
суми грошового зобов'язання, – у розмірі 5 відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми
грошового зобов'язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Крім того, за порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Законом України «Про платіжні послуги», з вини небанківського надавача платіжних послуг, еквайра, емітента електронних грошей такий орган, небанківський надавач платіжних послуг, емітент електронних грошей сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати (п. 129.6 ст. 129 Кодексу).
          Платнику податків не нараховується, а нарахована пеня підлягає анулюванню, зокрема, за вчинення діяння (дії чи бездіяльності) з вини небанківського надавача платіжних послуг,
еквайра, емітента електронних грошей (п.п. 129.9.4 п. 129.9 ст. 129 Кодексу).
         Більш детально читайте за посиланням

https://tax.gov.ua/data/material/000/544/656891/InfoList2_2023.pdf  .