Чутівська громада

Полтавська область, Полтавський район

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІР ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ НА ВИКИДИ

Дата: 29.08.2023 13:40
Кількість переглядів: 159

Фото без опису

 

Товариство з обмеженою відповідальністю «Завод модифікованих жирів та крохмалю «ЮВІЛЕЙНИЙ» (скорочена назва - ТОВ «ЗМЖК «ЮВІЛЕЙНИЙ», код ЄДРПОУ – 41662986, юр. адреса: 61075, Харківська обл., м. Харків, вул. Северина Потоцького, буд. 38 А, тел.: (099) 445-43-99, e-mail: uvilejniytov@gmail.com), яке спеціалізується на виробництві харчових жирів з рослинних олій та модифікованих крохмалів з натурального крохмалю, повідомляє про наміри отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для виробничого майданчика ТОВ «ЗМЖК «ЮВІЛЕЙНИЙ», який знаходиться за адресою: 38800, Полтавська обл., Полтавський р-н, Чутівська селищна територіальна громада, смт Чутове, вул. Набережна 5а.

Метою отримання дозволу на викиди є надання права експлуатувати об’єкт, з якого надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів граничнодопустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в дозволі терміну.

Модифікований крохмаль - натуральний крохмаль, оброблений задля зміни його властивостей внаслідок фізичної, хімічної або комбінованої обробки. Сировиною для модифікованого крохмалю є нативний кукурудзяний крохмаль, що надходить до підприємства від постачальників. Отже, об'єкт не підлягає процедурі оцінки впливу на довкілля так як не відноситься до видів діяльності або об'єктів, визначених у пункті  8 частини 3 статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» (виробництво крохмалю).

За рік на підприємстві випускається: до 873 т модифікованих крохмалів (типи Е1404, Е1442, Е1412) та до 1160 т харчових жирів (загального призначення, кондитерські, замінники молочного жиру). Відповідно до наведених обсягів виготовленої продукції (2033 т/рік або 8,13 т/добу) об'єкт не підлягає процедурі оцінки впливу на довкілля як такий, що не перевищує порогові значення для видів діяльності або об'єктів, визначених у пункті  8 частини 3 статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» (виробництво продуктів харчування шляхом обробки та переробки: сировини рослинного походження продуктивністю виходу готової продукції понад 300 тонн на добу, пакування та консервування тваринних і рослинних продуктів в обсязі понад 50 тонн на добу).

Джерелами забруднення атмосферного повітря на виробничому майданчику ТОВ «ЗМЖК «ЮВІЛЕЙНИЙ» є: вузли завантаження сировини та фасування модифікованих крохмалів, хімічна кімната та реактори модифікації крохмалю, вальцева та флеш сушарки, котел для сушильного обладнання, котел для нагріву термальної олії, дезодоратор, вузол завантаження лугу/солі ділянки нейтралізації, вузол завантаження лугу для приготування каталізатору, приміщення жирового цеху - всього 10 стаціонарних організованих джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферу, в т. ч. 9 організованих і 1 неорганізоване.

Загальний обсяг викидів забруднюючих речовин для підприємства становить 158,82248 т/рік (без врахування вуглецю діоксиду – 1,59318 т/рік), в тому числі: оксид вуглецю – 0,2776 т/рік, метан –0,009 т/рік, залізо та його сполуки – 0,00001 т/рік, мідь та її сполуки – 0,0001 т/рік, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок – 0,95422 т/рік, оксиди азоту – 0,227 т/рік, азоту(1) оксид – 0,0065 т/рік, сірки діоксид – 0,036 т/рік, неметанові леткі органічні сполуки – 0,07164 т/рік, кислота оцтова – 0,000004 т/рік, водню хлорид – 0,000006 т/рік, натрію гідроксид – 0,0111 т/рік, вуглецю діоксид – 157,2293 т/рік.

Виробничий майданчик ТОВ «ЗМЖК «ЮВІЛЕЙНИЙ» відноситься до третьої групи об’єктів за складом документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, в залежності від ступеня впливу об’єкта на забруднення атмосферного повітря. Відповідно до наказу Мінприроди України від 09.03.2006 р. №108, заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва та заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин не передбачені та не розробляються.

Дозволені обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря встановлені у відповідності з наказом Мінприроди України від 27.06.2006 р. №309 з врахуванням комбінованого підходу регулювання викидів забруднюючих речовин стаціонарними джерелами. Проведений аналіз відповідності фактичних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря встановленим законодавчим вимогам в розрізі виробничих, технологічних процесів і устаткування свідчить про те, що викиди всіх забруднюючих речовин відповідають встановленим нормативам, отже об’єкт не чинитиме негативного впливу на елементи навколишнього середовища та не вплине на санітарно-гігієнічну ситуацію в зоні постійного проживання населення.

Пропозиції та зауваження направляти до Полтавської обласної військової адміністрації: 36014, м. Полтава, вул. Соборності, 45, тел. (0532) 56-95-08, e-mail: oda@adm-pl.gov.ua або eko@adm-pl.gov.ua. Строки подання зауважень та пропозицій – 30 календарних днів з дня публікації повідомлення про намір отримати Дозвіл на викиди.

 

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування: Чи проголосували Ви за петицію щодо заборони на території Чутівської громади руху мотоциклів та мопедів з прямоточним глушником

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних