Технології зберігання зерна із застосуванням полімерних зернових рукавів
Полімерні зернові рукави стало актуальним використовувати для зберігання зернових культур. Сам рукав – це довгий багатошаровий мішок, де зовнішній білий шар виконує роль стабілізатора, запобігаючи згубному впливу ультрафіолетових променів на плівку. Один полімерний зерновий рукав в залежності від розміру може вміщувати 200-400 тонн зерна. Строк ефективного використання таких рукавів до двох років. Зернові культури на зберігання закладають із вологістю від 14 до 22%, але є певні обмеження, зокрема: чим вищою буде вологість, тим меншим має бути термін зберігання.
Для ефективного зберігання в зернових рукавах потрібно:
- правильно обрати та підготувати майданчик для зберігання так, щоб запобігти затопленню грунтовими водами та опадами;
- дотримання технології завантаження рукавів і правил їх експлуатації;
- під час зберігання регулярно відбирати проби для контролю якості;
- своєчасно оглядати рукави та усувати будь-які пошкодження.
Інструкція щодо технології зберігання зерна у зерносховищах із застосуванням полімерних зернових рукавів, затверджена наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 04.02.2011 №10, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 9 лютого 2011 р. за N 176/18914
(посилання: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0176-11#top ), яка визначає порядок і умови розміщення та зберігання зерна, крім зерна, призначеного для насіннєвих цілей, суб’єктами зберігання зерна у зерносховищах із застосуванням полімерних зернових рукавів.
За умови дотримання технології та рекомендацій полімерні зернові рукави є ефективним та економним рішенням збереження врожаю для будь-якого сільгоспвиробника.
ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області.