Як діяти, якщо не згоден з рішенням військово-лікарської комісії
Під час воєнного стану в умовах загальної мобілізації усі військовозобов’язані мають пройти медичну комісію. Саме військово-лікарська комісія визначає придатна людина до проходження військової служби чи ні.
За результатами проходження медичного огляду військово-лікарська комісія виносить постанову про придатність (непридатність, тимчасову непридатність, обмежену придатність) до військової служби.
Порядок проходження військово-лікарської комісії та оскарження її результатів визначений Наказом Міністерства оборони України № 402 від 14.08.2008 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».
Для проведення військово-лікарської експертизи створюються штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) військово-лікарські комісії.
До штатних військово-лікарських комісій належать: Центральна військово-лікарська комісія та Військово-лікарська комісія регіону.
Скарги до штатних військово-лікарських комісій подаються протягом одного року з моменту прийняття рішення, але не пізніше одного місяця із часу ознайомлення громадянина з прийнятим рішенням.
Скарги на постанови позаштатних військово-лікарських комісій подаються до штатних військово-лікарських комісій згідно з адміністративно-територіальними зонами відповідальності.
Скарги на постанови військово-лікарських комісій районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки подаються за підпорядкованістю до військово-лікарських комісій обласних (Київського міського, Севастопольського міського) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, територіального центру комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим.
Рішення, постанови, прийняті військово-лікарськими комісіями обласних (Київського міського, Севастопольського міського) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, територіального центру Автономної Республіки Крим, оскаржуються в штатних військово-лікарських комісіях.
Рішення, прийняті за результатами розгляду звернень військово-лікарською комісією регіону, оскаржуються до Центральної військово-лікарської комісії.
Також рішення військово-лікарської комісії можна оскаржити до адміністративного суду. Строк оскарження рішення військово-лікарської комісії у судовому порядку становить: - 3 місяці – якщо спочатку застосовано досудовий порядок. Відлік починається із дня вручення рішення щодо розгляду заяви про оскарження постанови; – 6 місяців із дня винесення відповідної постанови військово-лікарської комісії.
Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до фахівців Чутівського бюро правової допомоги: смт. Чутове, вул. Набережна,15, Полтавська область.
Також функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правничої допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).