Щодо проведення імунізації населення
Вакцинація є питанням національної безпеки, оскільки вона безпосередньо впливає на здоров’я населення, стійкість медичної системи, економічну стабільність країни та безперервність критично важливих функцій держави. В умовах війни особливо важливо підтримувати високий рівень вакцинації, адже масові переміщення населення, скупчення у прихистках, складні санітарні умови, передусім у прифронтових областях та через екологічні лиха (Херсонська область) сприяють поширенню небезпечних інфекцій. Саме вакцинація допомагає запобігти спалахам інфекційних хвороб, які можуть становити серйозну загрозу для здоров’я, особливо дітей та осіб із супутніми (хронічними) захворюваннями. Також треба враховувати той факт, що система охорони здоров’я зараз перевантажена, тому профілактика інфекційних хвороб шляхом вакцинації дозволяє зменшити навантаження на лікарня та зберегти життя. Крім того, війна підвищує ризики біологічних загроз і наявність імунного захисту є важливим елементом національної безпеки.
- Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень кожна дитина в Україні до 16 років має отримати щеплення від десяти небезпечних інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та гемофільної інфекції типу b.
- Під час війни через відсутність доступу до чистої води, базових умов гігієни та медичної допомоги, перебування великої кількості людей одночасно у сховищах, тимчасових прихистках є ризик поширення інфекційних захворювань. Тож зараз украй важливо захистити від них себе і дітей, тобто вакцинуватися.
- В Україні спалах поліомієліту — небезпечного захворювання, що може призвести до невиліковного паралічу.
- Реєструються випадки епідемічного паротиту, який може викликати менінгіт, енцефаліт та глухоту, а в хлопчиків у майбутньому може призвести до безпліддя; кору - одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. 9 із 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені
- При травмах існує високий ризик правця, підвищується ризик заразитися гепатитом В (наприклад під час хірургічних втручань чи при переливанні крові.
- Дорослим кожні 10 років потрібно ревакцинуватися від правця та дифтерії.
- Вакцинація згідно з Національним календарем щеплень гарантована державою. Діти та дорослі можуть вакцинуватися від цих хвороб безоплатно в будь-якому державному або приватному медичному закладі, який уклав договір із НСЗУ і де є потрібні вакцини. Для цього не потрібно укладати нову декларацію із сімейним лікарем/педіатром.
- Вакцини від гепатиту В та для щеплення дорослих можна придбати за власні кошти. Сама процедура вакцинації у державних клініках є безкоштовною.
- Якщо у вас чи вашої дитини є хронічні захворювання (наприклад бронхіальна астма, діабет, муковісцидоз, онкологія), це пряме показання до негайного щеплення! Ви чи ваша дитина має більший ризик тяжкого перебігу інфекцій, проти яких можна захиститись вакцинацією.
- Наголошуємо, що вакцинація не може ослабити імунну систему. Навпаки — це інфікування певними вірусами може ослабити імунну систему та опірність організму. Вакцини діють інакше. Вакцинальні віруси настільки ослаблені, що не можуть вплинути на імунітет. Тож перевантажити імунну систему вакцинація не здатна.
- Кожне щеплення важливе. Вакцинуйтесь вчасно та будьте здорові!